قبلی

برنامه روزانه برای مشاور املاک

دستیابی به موفقیت در شغل املاک فقط یک شانس نیست؛ یادگیری مهارت‌های ارتباطی، آگاهی از قوانین خرید و فروش املاک و داشتن تعداد زیادی فایل فروش و اجاره هم کافی نیست؛ چیزی که شما به آن نیاز مبرم دارید، برنامه روزانه است. برنامه روزانه مشاور املاک فهرستی از فعالیت‌های گوناگون است که می‌تواند به او در رسیدن به اهدافی چون انعقاد تعداد بیشتر قرار داد در زمان مشخص کمک کند. با جزئیات چنین برنامه‌ای آشنا می‌شویم.

برنامه روزانه برای مشاور املاک

موفقیت اتفاقی نیست!

برنامه روزانه یک مشاور املاک موفق، فقط شامل زمان حضور او در بنگاه معاملات املاک نمی‌شود. بلکه این برنامه، تمام ساعات بیداری او را دربرمی‌گیرد. منظور ما این نیست که یک مشاور املاک، زمانی برای اوقات فراغت خود در نظر نگیرد؛ بلکه منظور ما این است که حتی اوقات فراغت باید با این هدف تنظیم و هماهنگ شوند که آرامش ذهنی و انرژی شما را برای فعالیت‌های شغلی تامین کنند. بر این اساس در زندگی یک مشاور املاک حرفه‌ای تمامی فعالیت‌های روزانه دارای قصدی مشخص هستند.

گاهی اوقات بعضی افراد چیزهایی مانند: یافتن مشتری را در فهرست کارهای خود قرار می‌دهند. این در حالی است که یافتن مشتری یک هدف است، نه یک کار. بنابراین اگر می‌خواهید در زمینه مشاور املاک فردی موفق باشید، باید فعالیت‌های روزانه منظمی برای خود در نظر بگیرید که شما را به اهداف کاری نزدیک کند. همچنین باید به این برنامه وفادار بمانید و با نظم کاری، منتظر نتایج عالی باشید. در ادامه با برخی از این فعالیت‌ها آشنا می‌شویم اما برای آشنایی کامل با این مبحث میتوانید از دوره آموزش املاک استاد کاشانی کیا استفاده کنید.

استارت موفق

استارت موفق یعنی: شروع یک روز کاری بی‌نظیر. برای رسیدن به این هدف باید ذهن خود را از تمامی مشکلات پاک کنید. جملات انگیزشی بخوانید. خود را در فضایی خالی تجسم کنید تا بتوانید اولویت‌های کاری امروز را تشخیص دهید و براساس آن‌ها حرکت کنید.

اولین فعالیت‌های روزانه

روز کاری خود را با آرامش شروع کنید. صحبت با همکاران را فراموش کنید، زیرا اهداف کاری شما مشخص هستند و دلیلی برای اتلاف وقت وجود ندارد. تلفن همراه خود را کنار بگذارید و از آن جز برای جوابگویی به اعضای خانواده در مواقع ضروری و مشتریان استفاده نکنید. خودکار و کاغذ بردارید و متن مناسبی برای آگهی‌های فروش و اجاره املاک در روزنامه و فضای مجازی بنویسید. در خلال این کارها به تماس مشتریان آگهی‌های منتشر شده پاسخ دهید و با آن‌ها مذاکره کنید.

مشاوران حرفه‌ای املاک

مطالعه!

حتما می‌گویید یک مشاور املاک حرفه‌ای در زمان حضور در بنگاه معاملات املاک نباید به فعالیت‌های غیر کاری مانند: مطالعه بپردازد. در این مورد حق با شما هست و نیست! تقریبا همه افراد در مشاغل گوناگون در فواصل کاری یا زمان‌های خستگی از وظایف کاری، مدتی را به مطالعه روزنامه‌ها و سایت‌ها یا بازدید از شبکه‌های اجتماعی می‌پردازند. منظور ما این است که در چنین مواقعی، هدفمند مطالعه کنید.

اگر روزنامه می‌خوانید، سری به بخش اخبار اقتصادی یا خبرهای پروژه‌های ساختمانی و عمرانی بزنید. اگر در شبکه‌های اجتماعی عضو هستید، به صفحات مرتبط با فعالیت شغلی خود سر بزنید؛ تا از نوسان‌های قیمت املاک در بازار و رویدادهای جدید باخبر شوید.

به‌روزرسانی فایل‌ها

بسیاری از مشاوران املاک سنتی، درست در زمانی که مشتری، روبروی آن‌ها نشسته است، یا پشت خط است، متوجه می‌شوند ملک موجود در یکی از فایل‌ها مدت‌ها است به فروش رفته یا اجاره شده است. این روشی مناسب نیست. بنابراین یکی از فعالیت‌های روزانه یا هفتگی شما می‌تواند این باشد که با صاحبان املاک تماس بگیرید تا از فایل‌های خود مطمئن شوید. شما از طریق پکیج آموزش املاک میتوانید با تمامی نکات مهم در زمینه املاک آشنا شده و از آنها برای پیشرفت خود استفاده کنید.

فایل‌یابی

یک مشاور املاک موفق باید بتواند مطابق با میل و سلیقه مشتریان مختلف، به آن‌ها فایل‌های مختلفی پیشنهاد دهد. این کار بدون فایل‌یابی ممکن نیست. اگر در محله خود یک مشاور املاک قدیمی و موفق هستید از اسم و رسم خود و نام آژانس املاک استفاده کنید تا بتوانید فایل‌های بیشتری دریافت کنید.

وقتی صاحبان املاک با شما تماس می‌گیرند، از آن‌ها درباره املاک دیگر یا پروژه‌های ساختمانی سئوال کنید. بساز بفروش‌ها را از یاد نبرید و حتی گاهی در طول روز به پروژه‌های رو به اتمام ساختمانی در محدوده محله خود یا مناطق نزدیک سر بزنید.

جزئیات برنامه روزانه برای مشاور املاک
نزدیک بودن اهداف با برنامه روزانه مشاور املاک

تبلیغات ملک و آگهی

تمرکز بیش از اندازه بر روی مشتریان فعلی، به‌طور قطع می‌تواند باعث کاهش تعداد قراردادهای منعقد شده در ماه‌های آینده شود. بنابراین در هیچ شرایطی نباید تبلیغات را فراموش کنید. برنامه روزانه برای مشاور املاک باید حاوی زمان‌هایی مشخص برای نوشتن آگهی، تهیه عکس‌های مناسب برای آگهی املاک در شبکه‌های اجتماعی و نوشتن پست‌های تبلیغاتی و آگاهی‎رسان در وب‌سایت باشد. برخی از روش‌های دیگر بازاریابی در حرفه مشاوره املاک عبارتند از:

  • ایجاد حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی موفق
  • راه‌اندازی گروه‌ها و کانال‌های تبلیغاتی در پیام‌رسان‌هایی مانند: تلگرام و واتساپ
  • طراحی صفحه “تماس با ما” در وب‎سایت آژانس املاک
  • طراحی کارت ویزیت
  • ایجاد تور مجازی در وب‌سایت
  • تهیه خبرنامه
  • بازاریابی ایمیلی

مذاکره و هماهنگی با مشتریان و مالکان

غیر از موارد و وظایفی که تا اینجا در برنامه روزانه برای مشاور املاک حرفه‌ای گفتیم، زمانی نسبتا طولانی باید برای فعالیت‌های روتین مانند: پاسخ به مراجعان حضوری و تلفنی، مذاکره برای خرید، فروش، رهن و اجاره ملک با خریداران و فروشندگان و متقاضیان رهن و اجاره در نظر گرفته شود. آکادمی کاشانی کیا میتواند تمامی خدمات حقوقی مسکن و املاک را به صورت یکجا برای شما انجام دهد.

چک کردن برنامه روزانه

یکی از آخرین کارهایی باید در زمان حضور خود در آژانس املاک و پیش از تمام شدن ساعت کاری انجام دهید این است که برنامه روزانه خود را چک کنید تا اگر به دلیل جابجایی برخی موارد، موردی از قلم افتاده است، به آن رسیدگی کنید و کار روزانه خود را با رضایت کامل به پایان برسانید.

رسیدن به موفقیت با برنامه روزانه مشاورین املاک
نزدیک بودن اهداف با برنامه روزانه مشاور املاک حرفه‌ای

مشاور املاک حرفه‌ای، به آموزش حرفه‌ای نیاز دارد

مشاوره املاک و مستغلات بازاری رقابتی و دنیایی گسترده از مهارت‌ها، دانش‌ها و فنون مختلف است. اگر می‌خواهید دانش و مهارت‌های خود و مشاوران املاک خود را ارتقا دهید، ما آکادمی کاشانی کیا را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

مشاوران املاک در آکادمی کاشانی کیا می‌توانند تحت آموزش‌های بین‌المللی با رفرنس‌های معتبر جهانی قرار بگیرند. حضور شما در این آکادمی به معنای افزایش بهره‌وری شغلی و افزایش درآمد است. با اکادمی کاشانی کیا بهترین خدمات آموزشی حرفه مشاوره املاک را به‌صورت حضوری و آنلاین تجربه خواهید کرد.

3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اصغر توکلی کیا
1 سال قبل

عالی

علی رحمانی
1 سال قبل

❤️????✍️