قبلی
سازمان املاک تملیکی بنیاد مستضعفان و کمک به محرومان
به گفته خبرنگاران ما در مورخ هفدهم بهمن هزار و چهارصد دو در مکان دفتر مرکزی بنیان مستضعفان واقع در تهران میدان آرژانتین سمیناری با حضور آقایان دکتر کاشانی کیا،دکتر سهیلی ودکتر وزیر و همچنین بیش از ۱۰۰ نفر از مدیران و مدیر کل های سازمان ها در ارتباط با آموزش وراهکارهای بررسی فروش ملک های نجومی دوره ای برگزار گردید. در ادامه دکتر کاشانی کیا به عنوان مسئول آموزش در زمینه فروش ملک های بنیادی و همچنین آقای وزیری به عنوان کارشناس خبره آموزش های مختلفی که بسیار مفید واقع شد به مدیران و مسئولین دادند.در نهایت آقای دکتر سهیلی مدیر املاک تملیکی بنیاد مستضعفان سخنانی چند در اهداف خدا پسندانه در راستای کمک به محرومین و مستضعفین بیان نمودند

روند سریع تغییرات آموزش املاک در سراسر جهان

در مصاحبه با آقای کاشانی کیا استاد دوره های DBA و MBA وزارت علوم در رشته های ساختمان و همچنین مؤسسات فنی حرفه ای کاربران ساختمان و تعادل در ارتباط با متدهای جدید املاک در چند سال اخیر بیاناتی چند از ایشان ثبت نمودیم . به گزارش خبریجات، اولین ویژگی در تغییر روند سازمان ها و خود مشاورین املاک در ورود به فضای مجازی، پلت فرم ها و همچنین هوش مصنوعی در کار مشاورین و بنگاه های املاک تجلی می کند . چرا که به مرور پلت فرم های مارکت پلیس ( Market Place) همچون دیوار، شیپور، آلونک …. با استفاده از امکاناتی که به آژانس های املاک دادند و سپس با وابسته نمودن آنها به مرور با دریافت کارمزدها کالن نه تنها به ثروتی افسانه ای دست پیدا کردند بلکه به این صرافت افتادند بازار املاک را قبضه کنند .

ایزو برای مشاورین املاک شاهراه موفقیت است

ایزو برای مشاورین املاک شاهراه موفقیت است و گروه کسب و کار می گوید: مشاورین املاک کوثر از سال ۹۳ به صورت حرفه‌ای کار خود را در چهاردانگه آغاز کرد اما در صنعت ساختمان بیش از یک دهه مشغول فعالیت است. مهندس بهرام گودرزی در گفت و گو با «بهارنیوز» افزود: املاک کوثر در راستای خدمت رسانی به شهروندان در نظر داشت تا با تغییر شرایط خود برای یک کار حرفه ای و مطلوب اقدام به اموزش های ویژه در حوزه املاک کرد. مدیراملاک «کوثر» در ادامه افزود: ما در کنار کار املاک در بحث ساخت و ساز به صورت حرفه ای نیز فعالیت می کنیم. این کارشناس املاک سپس همچنین تاکید کرد: ایزو برای مشاورین املاک شاهراه موفقیت است و ما برای رتقای شغلی به مرکز مشاوره ایزوکای و آکادمی کاشانی کیا مراجعه و از آموزش های این دو مرکز در این زمینه بهره مند شدیم. به همه کسانی که به دنبال تحول در زمینه شغل خود به خصوص آژانس های املاک توصیه می کنم که از این آموزش‌ها استفاده کنند. گفتنی است، املاک «کوثر» با راهنمایی های امیرهمایون کاشانیکیا (مرکزفنی و حرفه ای تعادل) و موسسه ایزوکیا با اموزش و پیاده سازی تخصصی آژانس های املاک موفق به کسب ISO9001 و ارتقا شغلی در زمینه مشاوره املاک نائل آید. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت های www.isokia.com و www.kashanikia.com

سامانه خودنویس قاتل صنف املاک

سامانه خودنویس مغایر با حقوق مشاوران املاک است

عضو هیات رییسه اتحادیه مشاوران املاک گفت: امکان ثبت قراردادهای مسکن توسط عموم مردم در سامانه خودنویس نه تنها به تعطیلی دفاتر املاک منجر می‌شود و به اشتغال این قشر ضربه می‌زند، بلکه امنیت معاملات را به خطر می‌اندازد.

مهدی کرباسیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بازار مسکن این روزها یکی از مقاطع کم‌معامله خود را سپری می‌کند که اثرات منفی بر شاخص‌های بخش مسکن از جمله نرخ رشد این بخش، اشتغال و میزان ساخت و ساز خواهد داشت. درآمد مشاوران املاک نیز به دلیل کاهش حق‌الزحمه این صنف توسط دولت قبل به طور محسوسی کاهش یافته است.

وی افزود: مشاوران املاک از توان تامین هزینه‌های دفاتر، مالیات، اجاره مغازه هزینه‌های آب، برق و غیره برنمی‌آیند و این روزها که انتظار داشتیم حداقل در بازار شب عید مقداری معاملات افزایش پیدا کند برخی همکاران ما می‌گویند قصد دارند مغازه خود را تعطیل کنند. این موضوع در تضاد کامل با اهداف دولت محترم نسبت به موضوع اشتغال‌زایی است و می‌توان گفت چندین میلیون نفر که از طریق کار در دفاتر مشاورین املاک امرار معاش می‌کنند بیکار می‌شوند که این امر یک دغدغه بزرگ از جهت اقتصادی و امنیتی در کشور خواهد بود.

عضو هیات رییسه اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که سامانه خودنویس نیز امنیت شغلی مشاوران املاک را تحت تاثیر قرار داده است گفت: وزارت راه و شهرسازی شرایطی را فراهم کرده که مالکان و مستاجران راسا می‌توانند قرارداد اجاره را در سامانه خودنویس منعقد کنند. اخیرا به مشاوران املاک تهران نیز اعلام کرده از این پس باید قراردادهای اجاره را در این سامانه به ثبت برسانند.

کرباسیان تاکید کرد: ثبت قراردادهای مسکن توسط همه مردم در سامانه خودنویس علاوه بر این‌که بیکاری را افزایش می‌دهد دعواهای حقوقی را بالا می‌برد؛ زیرا یکی از مهم‌ترین موضوعات برای یک قرارداد، تنظیم کننده قرارداد و مشاور املاک است که با آموزش‌های حقوقی که هنگام دریافت جواز کسب دیده می‌تواند مفاد قرارداد را به لحاظ حقوقی مورد بررسی قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: وزارت صمت در زمان راه‌اندازی سامانه املاک و مستغلات در سال ۱۳۸۸ هزینه بالایی را متحمل شد. حالا سامانه خودنویس جایگزین آن شده و به نظرم این سامانه نیز خیلی دوام نمی‌آورد؛ زیرا از ملزومات و ساختارهای مورد نیاز بخش املاک برخوردار نیست. ما با کالایی به نام مسکن مواجهیم که مهمترین دارایی خانوار است، به طور متوسط خرید آن چندین دهه زمان می‌برد و تنظیم قرارداد آن پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. مسکن، دوچرخه یا کفش نیست که اگر در خرید و فروش آن مشکلی ایجاد شد خسارتش برای افراد اهمیت چندانی نداشته باشد.

رئیس شعبه ۲۶۲۰ مجتمع ۲۷ شورای اختلاف استان تهران با بیان این ادعا که درصد بالا و عمده قراردادهای منعقد شده در دفاتر املاک با مشکلات حقوقی مواجه نمی‌شوند گفت: شاید چند درصد قراردادها منجر به شکایت طرفین معامله به اتحادیه املاک و شورای حل اختلاف شود که اغلب این موارد نیز با پیگیری اتحادیه حل و فصل می‌شود. اما اگر قرار باشد طرفین معامله در خانه بنشینند و از طریق سایت با هم قرارداد بنویسند چه مشکلاتی ایجاد می‌شود؟ سیستم از کجا متوجه می‌شود کسی که قرارداد را ثبت می‌کند سفیه نیست، مست نیست، فراموشی ندارد یا از حق تصرف در اموال خود برخوردار است؟ کرباسیان تاکید کرد: موقعی که قرارداد در دفاتر املاک منعقد می‌شود اسناد و مدارک مالکیت به رویت مشاور املاک و طرفین معامله می‌رسد. خوب پیشگیری از جرم یعنی همین. آیا در سامانه خودنویس، موضوع احراز هویت لحاظ شده است؟ آیا می‌توان مطمئن بود که فروش مال غیر صورت نخواهد گرفت؟ وی با بیان این‌که در ایجاد سامانه خودنویس هیچ‌گونه مشورتی با اعضای صنف مشاوران املاک صورت نگرفته است گفت: همه مشاوران املاک در سراسر کشور با این اقدام آچمز شده‌اند. ما همین الان هم به دلیل رکود مسکن با تعطیلی دفاتر املاک مواجهیم. بعد می‌بینیم به جای ایجاد رونق در بازار مسکن، اقدامات رکودزا انجام می‌شود. عضو هیات رییسه اتحادیه مشاوران املاک تهران با اشاره به موضوع اعتبارزدایی از اسناد عادی گفت: ما کاملا موافق این هستیم که اسناد عادی از اعتبار خارج شود و نظرات خود را در این زمینه به اداره محترم ثبت و مجمع تشخیص مصلحت نظام ارایه دادیم. گفتیم ما را به ثبت اسناد لینک کنید تا سند را ببینیم و طبق سند، قرارداد را ثبت کنیم. این باعث افزایش ضریب امنیت معاملات می‌شود و در راستای سیاستهای کلان نظام است اما سامانه خودنویس همه معادلات را به هم ریخت. بنابراین گزارش، در پی رایگان شدن دریافت کد رهگیری قرارداد اجاره برای مالکان و مستاجران، روز ۱۷ بهمن ماه امسال وزارت راه و شهرسازی با ارسال پیامکی به مشاوران املاک استان تهران از آنها خواست تا پس از طی یک فرآیند آموزشی در تنظیم قراردادهای اجاره سامانه «خودنویس» را جایگزین سامانه ایران املاک کنند. تهران پنجمین استانی است که به این سامانه متصل می‌شود. پیش از این مشاوران املاک استان‌های یزد، کرمانشاه، کرمان و سیستان و بلوچستان به سامانه خودنویس متصل شده بودند.

پیوستن آکادمی املاک کاشانی کیا به شبکه مجازی ۵۷ کشور اسلامی

پیرو توافق بین ایزوکیا و شبکه مجازی دانشگاه های جهان اسلام ، کلیه ی آموزش های دکتر کاشانی کیا به صورت پکیج های آموزشی در وبینار ،در سراسر ۵۷ کشور عضو ارائه می گردد و مدرک مورد قبول بین المللی در زمینه املاک مطابق آن صادر می گردد.

برگزاری ورکشاپ رایگان املاک در شیراز

مرکز فنی حرفه‌ای تعادل به عنوان آموزشگاه تخصصی در رشته های مربوط به صنعت ساختمان و آموزش املاک در نظر دارد با همکاری هلدینگ جمالزاده در شهر شیراز یک ورکشاپ رایگان به منظور ارتقای سطح کمی و کیفی مشاورین و دلالان املاک برگزار نماید. مدیریت مرکز فنی حرفه ای تعادل، آقای ابراهیمی و متولی آموزش دوره‌ها استاد کاشانی کیا دارای PHD دلالی املاک و نویسنده ۵۵ عنوان کتاب در زمینه دلالی املاک، پیرو ورکشاپ شیراز در در مورخه بیست و پنجم تیرماه ۱۴۰۱ امکان دریافت مدارک فنی حرفه ای در رشته‌های املاک و صنعت ساختمان تا مقطع mba از فنی و همچنین mba و dba از وزارت علوم را امکان‌پذیر و میسرنموده. به منظور اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۸۸۰۲۴۲۹۰ تماس حاصل نمایید.

فرق آموزش مدیریت و کوچینگ مدیران

مصاحبه با استاد امیر همایون کاشانی کیا مدرس دوره های MBA و DBA و همینطور دوره های ایزو از جمله ایزو ۹۰۰۱ فرق بین آموزشهایی که در دانشگاههای مدیریت بصورت تئوری داده می شود با دوره های کسب و کار بر اساس تعالیم ایزو ۹۰۰۱ جویا می شویم . به گزارش رسانه جو، در ادامه توضیحاتی مبسوط ارائه شده است . استاد کاشانی کیا یک تفاوت اساسی مدارج علمی در زمینه مدیریت با سیستم های مدیریت کیفیت همچون ایزو ۹۰۰۱ انکار پذیر است ولی الزام وجود مربیانی همچون الگس فرگوسن در سیستم های فوتبال را نیز نمی توان انکار کرد . در معنا ممکن است فوتبالیست های بزرگی همچون رونالدو یا مسی در سراسر عالم از لحاظ مدیریت و تکنیک های فوتبال سرآمد و بی همتا باشند ولی همین قهرمانان به مربی و شخصی که آنها را کوچ کند و تجربیات مثبت آنها را به صورتی فرموله یادآوری نماید و اشتباهات را گوشزد نماید ، نیازمندند. دقیقا دوره های سیستم مدیریت کیفیت پیرو همین مقوله عمل می نماید

اساسا سازمان ها اکثرا دچار توهم مدار ک تحصیلی مدیران ارشد و میانی سعی در افزایش بهره وری دارند در حالیکه سازمان ها همواره طبق تعالیم IAF و مرکز تایید صالحیت ملی ایران می باید به صورتی مکرر و منظم توسط ممیزان داخلی و خارجی ، ممیز می گردند و گزارشات عدم انطباق ارائه شده توسط مدیرارشد سازمان بازنگری شده و اقدامات اصالحی توسط مدیر ارشد سازمان به واحدها و بخش های مختلف اعالم و پیگیری می شود.
در ادامه مدیر ارشد به کمک سازمان های متولی در حال رایزنی به منظور دوره های فشرده پیاده سازی و آشنایی با سیستم های مدیریت کیفیت بالخص ایزو ۹۰۰۱ می باشیم و در انتها مدارک علمی معتبر از وزارت علوم همچون MBA به دانش آموختگان این دوره ها داده می شود که عالوه بر ترجمه رسمی و اعتبار جهانی مدارج باالی علمی افزایش داده و بهره وری سازمان ها ، شرکت ها و یا کارخانجات متبوع آنها فراهم می نماید .

حذف مشاوران املاک در قراردادها کلید خورد

متن سربرگ خود را وارد کنیدمدیر سامانه خودنویس گفت: خرداد سال جاری از نخستین قرارداد برخط الکترونیکِ خرید و فروش مسکن بدون نیاز به مشاوره املاک رونمایی می‌شود. مهدی ساسانی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: رونمایی نخستین قرارداد خرید و فروش در سامانه خودنویس در خردادماه امسال اتفاق خواهد افتاد و مردم می‌توانند بدون نیاز به مشاوران املاک به صورت برخط نسبت به قرارداد خرید و فروش اقدام کنند. مدیر سامانه خودنویس گفت: سامانه خودنویس سبب حذف مشاوران املاک نمی‌شود، زیرا مشاوران املاک فعالیت تخصصی ارائه می‌دهند. با این وجود ضرورت دارد تا مشاوران املاک فعالیت‌های خود را به‌روز رسانی کرده و ارتقاء بدهند. وی افزود: سامانه خودنویس متعاملان اعم از موجر و مستأجر این امکان را دارند تا قراردادهای اجاره خود را به شکل رایگان در این سامانه ثبت کنند. اسنادی که در سامانه خودنویس ثبت می‌شود، رسمی و قابل استناد است. ساسانی تاکید کرد: با توجه به اینکه سامان خودنویس امکان ثبت رایگان قراردادهای اجاره را برای متعاملان ایجاد کرده است، بنابراین مشاوران املاک می‌توانند با ارائه خدمات تخصصی‌تر به فعالیت خود در این بخش ادامه بدهند. ساسانی تصریح‌کرد: مشاوران املاک باید جنس خدمات خود را گسترده‌تر و متنوع‌تر کرده و از این محل درآمد کسب کنند. مدیر سامانه خودنویس یادآور شد: این سامانه از خرداد ۱۴۰۲ در اختیار عموم مردم بوده و به‌تدریج انواع معاملات اجاره روی سامانه بارگذاری و رفع ایراد شد. وی ادامه داد: سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات در سال ۱۳۸۸ تحت عنوان ایران املاک آغاز به کار کرد و همان زمان وزارت راه و شهرسازی سامانه را از وزارت صمت دریافت کرد و مکلف شد تا دسترسی مردم به کد رهگیری رایگان بدون مراجعه به مشاوران املاک و مستغلات را ایجاد کند. ساسانی بیان کرد: به مدت ۱۴ سال اقدام خاصی روی این سامانه ایجاد نشد و با آغاز به کار دولت سیزدهم با بررسی سامانه مقرر شد تا سامانه جدید راه اندازی شود. زیرا به روز رسانی سامانه املاک و مستغلات عملاً ممکن نبود. ساسانی گفت: اطلاعات سامانه قدیم حذف نمی‌شود، بلکه اطلاعات به مرور به سامانه جدید منتقل خواهد شد. به نقل از خبرگزاری ایران جیب